ترخیص کالا

ترخیص کالا

ترخیص کالا

ترخیص کالا اصطلاحی است که جهت اظهار کالا به گمرک و آزادسازی آن برای وارد کننده یا صادر کننده کالا مورد استفاده قرار می گیرد. فعالیت ترخیص کالا شامل آماده سازی و ثبت اسناد به صورت فیزیکی یا الکترونیک ثبت سفارش کالا و محاسبه پرداختی ها شامل مالیات، ماخذ تعرفه گمرکی، سود بازرگانی، حقوق گمرکی و تسهیلات ارائه شده توسط دولت به واردکنندگان و صادر کنندگان کالا می باشد. در بسیاری از کشورها کارگزاران گمرکی یا حق العمل کاران فعالیت خود را در زیر مجموعه فعالیت فورواردری کالا به انجام می رسانند البته تجارت های مستقل و خطوط کشتیرانی، وارد کنندگان و صادر کنندگان، عمده ی کارفرمایان حق العملکار گمرکی و یا کارگزار رسمی گمرک محسوب می شوند.

ترخیص کالا از گمرک

در تمامی کشورهای جهان گمرک محل کنترل واردات و صادرات محموله ها و کالاهای گوناگون می باشد. هر کالایی که قرار است از مرزهای کشوری عبور کند باید ابتدا وارد گمرک شده و سپس تشریفات گمرکی صورت گرفته و ترخیص کالا از گمرک انجام شود.

ایران از جمله کشورهایی است که در زمینه صادرات و واردات بسیار فعال است. با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران،  کالاها از طریق راه های زمینی، هوایی و دریایی وارد مرزهای گمرکی آن می شوند. واردات کالا به ایران در پنج ماه تخست سال ۱۳۹۵ بیش از ۱ میلیارد و ۳۱۶ میلیون تن با ارزش دلاری معادل بیش از ۱۶ میلیارد و ۷۰۹ میلیون دلار بوده است. برای این حجم محموله وارد شده به کشور شرکت های ترخیص کالا همچون شرکت بازرگانی آکو ترخیص ترخیص خدمات ترخیص کالا از گمرک را ارائه نموده و این حجم محموله را از گمرکات مختلف ترخیص کرده و به دست شرکت های صادرات و واردات رسانده اند.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران در ۵ ماه نخست سال ۹۵ بیش ترین میزان ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی بوده است.

ترخیص کالا در ایران

ترخیص کالا در ایران به مفهوم آماده سازی و ارائه اسناد و مدارکی از جمله مجوزات لازم جهت ترخیص کالا نظیر مجوزهای ترخیص کالا مانند مجوز ثبت سفارش کالا ، مجوز استاندارد، مجوز بهداشت، مجوز وزارت ارشاد و کانون پرورش فکری کودکان، مجوز ناریه، مجوز سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز سازمان انرژی اتمی، مجوز وزارت ارتباطات و مخابرات، مجوز مبارزه با مواد مخدر، مجوز قرنطینه مرزی و مجوز قرنطینه نباتی و البته مجوز وزارت راه که به کلیه کالاهایی که با ناوگان غیر ایرانی به حمل و نقل بین المللی خود پرداخته باشند (شامل ۱۰% کرایه حمل کالا) تعلق می گیرد را شامل می شود. ترخیص کالا همچنین شامل حمل و ارسال کالا به مقصد نهایی درون مرزی می باشد. بسیاری از ترخیص کاران در حوزه هایی چون صنایع فلزی، شیمیایی و ماشین آلات و مواد اولیه به تخصص رسیده اند. ترخیص کاران معمولا در گمرکات بنادر و فرودگاه ها و یا مناطق آزاد متمرکز و مستقر می شوند.

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی آکو ترخیص ترخیص کارگزار رسمی گمرک نیز با سال ها تجربه در زمینه های ترخیص کالا ، واردات و صادرات، ثبت سفارش کالا ، اخذ استاندارد، خرید خارجی، تخفیف تا معافیت، حواله های ارزی و اخذ کد ارز از بانک مرکزی، کمیته تعیین تعرفه و ارزش، مشاوره رایگان و کلیه خدمات گمرکی دیگر آماده همکاری و عقد قرارداد با شما تجار، بازرگانان و همکاران گرامی میباشد.

ترخیص کالا از گمرک با شرکت بازرگانی آکو ترخیص

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی آکو ترخیص به عنوان شرکت بازرگانی واردات و صادرات با استفاده از ترخیص کاران و حق العمل کار گمرکی، کارگزار گمرک خبره که در گمرکات مختلف کشور مشغول به فعالیت هستند با ارائه خدمات خود به شرکت های واردات و صادرات و شرکت های تولیدی و بازرگانی در زمینه ی خدمات بازرگانی و امور ترخیص کالا و تشریفات گمرکی یاری رسانده و در کم ترین زمان کالاها و محموله های مختلف را از گمرک ترخیص می نمایند. همچنین با ارائه مشاوره بازرگانی در زمینه ی صادرات و واردات به تجار آگاهی های لازم را داده تا روند واردات به نحو احسنت و بدون مشکل صورت گیرد.

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی آکو ترخیص ترخیص دارای کارت حق العمل کاری که توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران صادر می شود. این کارت جهت اخذ شامل یک سری الزامات می باشد، از جمله پذیرش در آزمون این سازمان که از شرایط پذیرش کارت حق العملکاری به مواردی نظیر اینکه باید شهروند ایران باشد و با حداقل سن ۲۵ سال در سازمان های دولتی مشغول به کار نباشد. کارگزار رسمی گمرک باید به جداول تعرفه های گمرکی آشنا باشد که خود لیست هایی جهت ارائه، میزان حقوق گمرکی و سود بازرگانی و قواعد و قوانین دولتی برای وارد کنندگان و دیگر الزامات تجارتی را دارا می باشد.

شرکت بازرگانی واردات و صادرات اکو

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالاو بازرگانی صادرات و واردات ”آکو ترخیص“ در تمام حوزه های خدمات بازرگانی، واردات کالا، صادرات، ترخیص کالا از گمرک و... به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا از چین ، واردات کالا از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از آلمان , واردات از ایتالیا واردات از چین , صادرات به عراق و از سایر کشور ها با ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان ما می توانید از طریق شماره های زیر اقدام نمایید:

09121111111 - 021-88888888

Develop & Design:

سوالی دارید؟

در تلگرام، پاسخگوی شما هستیم

09128888888