اخذ مجوز های واردات و صادرات

بدون عکس

ثبت سفارش و اخذ مجوز بازرگانی کالاهای مجاز و مشروط

شرکت بازرگانی آکو ترخیص ترخیص مفتخر است با بهره گیری از نیروهای متخصص و با تجربه در امور ثبت سفارش و تجارت خارجی و اطلاع از آخرین تغییرات ایجاد شده در سیستم بازرگانی با ارائه بهترین خدمات در حداقل زمان ممکن اقدام به اخذ کلیه مجوزهای مورد نیاز و ثبت سفارش به همراه ارائه خدمات دریافت شناسه اظهار پس از ثبت اظهار حمل جهت ارائه به گمرک و ترخیص کالا می نماید.

 


  آموزش اخذ مجوزهای ترخیص کالا


 

برخی از خدمات واحد ثبت سفارش:

 1. مشاوره رایگان
 2. اخذ مجوز ثبت سفارش بازرگانی اقلام به صورت یک روزه
 3. دریافت مجوزهای وارداتی از سازمان غدا و دارو، سازمان انرژی اتمی، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت دفاع، سازمان قرنطینه گیاهی و حفظ نباتات،تجهیزات پزشکی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان…
 4. اخذ مجوز ورود و ترخیص از وزارت راه وترابری
 5. اخذ شناسه فروشنده از فیدا در سایت ثبت سفارش
 6. دریافت توکن
 7. انجام کلیه امور مربوط به اظهارحمل
 8. کلیه خدمات مربوط به امر بازرگانی

    لیست مجوز واردات و انواع مجوز مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک   یکی از بزرگترین مشکلات وارد کنندگان  و گاها صادر کنندگان عدم توانایی اخذ مجوز واردات و مجوزهای لازم برای صادرات میباشد. از این رو شرکت بازرگانی صارش این توانایی را دارد تا با ارائه مدارک لازم توسط مشتری به نیابت متقاضی اقدام به اخذ مجوزات لازم نماید . در زیر به صورت مختصر شما را با انواع مجوزهای لازم جهت صادرات و یا واردات اشنا میکنیم ولی میتوانید برای دریافت هزینه و شرایط استفاده از این سرویس با دفتر بازرگانی صارش در ایران تماس حاصل فرمایید .

ترخیص کالا با مجوز استاندارد اجباری 

مهمترین و مرسوم ترین مجوز در امر ترخیص کالا مجوز استاندارد محسوب می شود. گمرکات برای تشخیص محتوی کالا با آزمایشگاه های مورد تایید سازمان استاندارد مکاتبه می کنند، کالا هایی که از نظر تعداد کمتر از ۵ عدد و از لحاظ ارزش کمتر از ۳۰۰۰ دلار باشند از گرفتن مجوز استاندارد معاف می شوند البته در صورت روال و تکرار این واردات از آن جلوگیری خواهد شد. صادرات کالا برای صادر کنندگان برتر و تولید کنندگان دارای پروانه استاندارد به این مجوز نیاز ندارد. کالای ترخیص شده به جهت ورود موقت نیازی به مجوز استاندارد ندارد. لیستی از کالا های شامل استاندارد اجباری از سوی این سازمان به صورت به روز ارائه می گردد که باید قبل از انجام هرکاری توسط شرکت ترخیص کار مورد بررسی قرار گیرد.

ترخیص کالا با مجوز وزارت راه یا مجوز حمل کالا

این مجوز واردات در خصوص محموله هایی که با ناوگان غیر ایرانی حمل شده باشند منظور می گردد و شامل ده درصد کرایه حمل کالا از مبدا تا گمرک مورد نظر می باشد، در موارد نادری حتی با اینکه محموله با کشتی های ایرانی حمل می شود گمرک این مجوز را درخواست می کند، دلیل این امر تغییر پرچم و مالکیت کشتی هایی است که در دوران تحریم خود را با هویت غیر ایرانی مطرح می نمودند. این مجوز در میان بازرگانان و تاجران به عنوان ده درصد عوارض حمل معروف است. این مجوز حتی از طرف بانک عامل گشایش کننده اعتبار هم جزو مدارک مورد درخواست می باشد. کرایه حمل بر اساس نرخ متعارف حمل کالا به وسیله سازمان حمل و نقل اعلام و با نرخ دلار دولتی محاسبه می گردد. طبق قانون گمرک موظف است از ترخیص کالایی که فاقد این مجوز می باشد خودداری نماید.

ترخیص کالا با مجوز قرنطینه

مجوز قرنطینه به دو دسته قرنطینه نباتی و قرنطینه حیوانی که به دوبخش مرزی و داخلی تقسیم می شود مجوز واردات قرنطینه نباتی –  این مجوز واردات و صادرات کالا جهت ترخیص کالاهای نباتی زیر منظور می گردد: ترخیص کالا های نباتی با ریسک متوسط، ترخیص کالای گروهی از الیاف ها و ترخیص چوب ها و ترخیص گروهی از بذر های گیاهی و ترخیص دانه های خوراکی و غیر خوراکی و  ترخیص خلال ها و ترخیص خرده چوب ها، ترخیص ریشه ها، ترخیص میوه ها، ترخیص گل ها، ترخیص گیاهان خشک، ترخیص یونجه و … می باشد. ترخیص کالا های نباتی با ریسک کم: برای انجام ثبت سفارش نیازی به دریافت مجوز ندارند. در این دست کالاها باید گواهی بهداشت مبداء تهیه  و به صورت رسمی ارائه شود. در صورتی که بازرسان کالا را آلوده تشخیص دهند بعد از تایید مسوول قرنطینه اگر بتوان آلودگی را از میان برد صاحب کالا می تواند اقدام به رفع آن نماید و در غیر این صورت کالا عودت داده شده و یا نابود می گردد. پاساوان این دست محمولات به گمرکات داخلی تنها با تایید اصل مدارک در مرز  ورودی صورت می گیرد. از این دست کالا ها می توان به ترخیص آردها، ترخیص ادویه جات، ترخیص الیاف ها ( کتان و کنف … ) ترخیص میوه های خشک، ترخیص گروهی از بذرها، ترخیص تفاله ها، ترخیص توتون و ترخیص تنباکو، ترخیص چای، ترخیص چوب ترمووود، ترخیص گروهی از دانه ها منجمله ترخیص دانه قهوه و دانه کاکائو و کتان و … ترخیص ریشه جین سینگ و ترخیص کنسانترها ، ترخیص کنجاله ها، ترخیص مغزها، ترخیص میوه های فرآوری شده و … اشاره کرد.

ترخیص کالا با مجوز بهداشت

جهت واردات و ترخیص کالاهای مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی نیاز به مجوز واردات از بهداشت می باشد. در این خصوص تاجران علاوه بر ارائه پروفورما باید مدارکی نظیر آنالیز کامل شامل خصوصیات فیزیکی و شیمیایی و میکروبی کالا را ارائه نمایند همچنین در صورت لزوم باید نمونه کالا را نیز ارائه نمایند تاجران باید گواهی بهداشت تایید قابل مصرف بودن کالا آن چنان که در پیش فاکتور ذکر شده از ادارات مسوول بهداشت در کشور مبدا که مورد تایید مقامات سفارت ایران در کشور مبدا می باشد دریافت نمایند. پس از انجام ثبت سفارش جهت ترخیص کالا تاجران باید آنالیز کامل و فرمولاسیون کامل کالا با نوع و شماره استاندارد کالا را به همراه کلیه اطلاعات علمی آن به مهر و امضاء تولید کننده رسانده ارائه نمایند. لازم است که اطلاعاتی از قبیل تاریخ تولید و انقضاء و موارد مصرف و اجزا بر روی کالا به صورت فارسی ذکر شده باشد و اینکه کالا باید از استاندارد ملی ایران تبعیت کند.

ترخیص کالا  با مجوز ارشاد

جهت ورود ماشین آلات چاپ به کشور مجوز واردات این وزارتخانه ضرورت میابد. در این خصوص ابتدا دفتر چاپ با دریافت فاکتور خرید به همراه درخواست واحد چاپ اقدام به صدور می نماید، بعد از خرید ماشین و ورود آن به گمرک جهت ترخیص کالا از گمرک متقاضی به  همراه مدارک گمرکی به وزارت خانه مراجعه می نماید در صورت نو بودن ماشین بدون بازرسی مجوز صادر می گردد و در صورت مستعمل بودن کالا با تایید کارشناسان چاپ در گمرک استان نامه ترخیص صادر می گردد. جهت واردات محصولات چاپ خورده تاجران به همراه درخواست و نمونه کار با مراجعه به وزارت خانه اقدام به دریافت مجوز پیش از حمل کالا به گمرک مقصد می کنند و پس از ورود کالا به گمرک تاجر به همراه مدارک گمرکی با مراجعه به دفتر چاپ مجوز ترخیص کالا را دریافت می کند.

ترخیص کالا با مجوز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

ترخیص کالا برای واردات اسباب بازی نیاز به این مجوز داریم، واحد های صدور مجوز اسباب بازی در تهران ، بوشهر و خوزستان و هرمزگان مستقراند. دبیر خانه شورای نظارت بر اسباب بازی با شرکت بازرسی ناظران دقیق آرمان قراردادی منعقد نموده و ارائه بازرسی را به این سازمان اختیار نموده است.

ترخیص کالا با مجوز سازمان انرژی اتمی

شرکت های ترخیص جهت واردات و ترخیص کالا هایی از جمله رادیو داروها، ترخیص قراضه و ضایعات چدن، فولاد ، ترخیص شمش های ضایعاتی، ترخیص قراضه مس، ترخیص قراضه و ضایعات نیکل ترخیص قراضه و ضایعات آلومینیوم، سرب، روی، قلع،ترخیص ماشین های مجهز به لیزر ،ترخیص دستگاه های گیرنده و فرستنده تلفن همراه،ترخیص بی سیم ها، ترخیص لامپ های ماوراء بنفش،  ترخیص دستگاه لیزرهای پزشکی یا دندانپزشکی، ترخیص دستگاه های رادیوگرافی ،ترخیص دستگاه های ایکس ری بازرسی کالا نیاز به این مجوز داریم البته در خصوص بعضی از کالاها که خطر بیشتری دارند مجوز ورود و ترانزیت هم علاوه بر ترخیص کالا نیاز است. ورود و ترخیص کالاهایی تحت عنوان سولاریوم، حمام آفتاب، تخت آفتابی و غیره به کل ممنوع می باشد. از دیگر مجوزات متداول می توان به ترخیص با مجوز ارتباطات و مخابرات برای ترخیص کالا های رادیویی و ارتباطی و  ترخیص با مجوز سازمان مبارزه با مواد مخدر برای کالاهای مربوطه و مجوزات حدود ده سازمان دیگر میباشد .  

 اخذ مجوزهای واردات و صادرات کالا

کلیه کالاهای وارداتی که از طریق گمرک جمهوری اسلامی ایران اظهار می‌شوند در مرحلة اول نیاز به مجوز ثبت سفارش دارند که توسط وزارت بازرگانی صادر می‌گردد. شرکت بازرگانی بدر اندیشان پارسیان با در اختیار داشتن واحد مستقر در دفتر مرکزی تهران و اطلاعات فنی نیروهای مجرب نسبت به تعیین تعرفه کالا بصورت (علمی و تجربی) و سوابق موجود در سال‌های گذشته اقدام به اخذ مجوز یک روزه در کمترین زمان ممکن در تهران و شهرستانها می نماید. بطور کلی زمینه فعالیت‌های این شرکت جهت اخذ مجوز‌های مربوط به واردات و صاردات کالا به شرح ذیل می‌باشد: • وزارت بهداشت سازمان غذا و دارو در مورد کالاهای دارویی، بهداشتی، آشامیدنی و همچنین تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی • اخذ مجوز کالاهای مشمول استاندارد اجباری از اداره استاندارد، شرکت‌های بازرسی و آزمایشگاه‌های مربوطه در داخل کشور، بازرسی در مبدأ COI و نمونه‌برداری و پلمپ کالا در گمرک. • پیگیری جهت مجوزهای معافیت از وزارت صنایع و معادن کمیسیون ماده یک مجوز ماشین‌آلات مستعمل، وزارت ارشاد، مخابرات، انرژی اتمی، دامپزشکی و جهاد کشاورزی.

مجوزات لازم برای واردات کالا

برای ترخیص جهت واردات کالا  ابتدا قبل از خرید ،می بایست با توجه به داشتن PI ( لیست عدل بندی و پیش فاکتور فروش) ، به منظور استعلام امکان واردات کالا از  وزارت بازرگانی ( اداره ثبت سفارش ) اقدام نمود و پس از حمل کالا و دریافت اسناد مربوطه ، نسبت به ارائه آن به حق العملکاری گمرک و یا افراد مطلع از قوانین و مقررات گمرکات کشور که دارای کارت بازرگانی بوده و قادر به ارائه اظهارنامه جهت واردات کالا هستند،برای واردات اقدام نمود. به منظور واردات  کالا  مراحل ترخیص همگی دارای فرآیندی یکسان بوده و قوانین نیز بطور سالیانه ابلاغ می گردد. برای مثال از گمرکات رفسنجان معمولا پسته صادر و یا از گمرکات بندر عباس شهید باهنر خودرو وارد می شود . بر این اساس است که امور گمرکات و بخشهای مختلف آن را طی یک جدول به نام نمودار آسی کودا مطرح می کنند که برای کالاهایی با شرایط خاص ، از سایر اداره ها به غیر از  اداره ی گمرکات می بایست استعلامات مختلف اخذ گردد.  بعنوان مثال برای ترخیص اسباب بازی مجوزات کانون فرهنگی و هنری کودکان و  نوجوانان و برای  مواد آرایشی  و بهداشتی مجوزات وزارت بهداشت و برای تست کیفیفت کالا مجوزات اداره استاندارد مورد نیاز است. در پایان با عنایت به نمودار آسی کودا به استحضار می رساند که پرسنل و امکانات ترخیص این شرکت، مستقر در گمرکات بندرعباس ، بوشهر ، خرمشهر و نیز فرودگاه امام، می توانند جهت ترخیص کالای شما و یا مشاوره جهت انجام امور ترخیص شما را یاری فرمایند.

مجوزات لازم برای صادرات کالا

به  منظور صادرات کالا ، داشتن کارت بازرگانی معتبر که فاقد بدهی مالیاتی باشد و همچنین : ۱. لیست عدلبندی کالا و یا packing 2. یا لیست قیمت کالا و یا invoice 3. گواهی مبدا یا CO 4. بارنامه یا BILL OF LOADING یا B/L به اقتضاء نوع کالا می بایستی مجوزات مختلف از سازمانهای ذیربط اخذ و سپس ضمن ارسال کالا به همراه اسناد فوق الذکر به گمرک اقدام نمود سپس,ارسال کالا  به کشور مقصد و دریافت پروانه صادراتی بعد از اتمام صادرات از گمرک مقدور می باشد.

 

مجوز ارتباطات و مخابرات

واردکنندگان بعضی از وسایل ارتباطی و تجهیزات ناوبری و… حتماً باید از سازمان تنظیم مقررات مجوز بگیرند که این مجوز در دو نوع مجوز ورود و مجوز ترخیص صادر میشود.

 

معافیتها و تخفیفهای گمرکی

همانطور که گفتیم واردات یک سری از کالاهای معین نیاز به اخذ مجوز از یک سازمان مرتبط دارد که به کالاهای مذکور و مجوزهای لازم برای واردات آنها اشاره کردیم اما یک سری دیگر از اقلام وارداتی نیز وجود دارند که ورود و ترخیص آنها مشمول تخفیف هزینه گمرک میشود و بسته به نوع مصرف کالای مذکور ممکن است که واردکننده کلاً از پرداخت حقوق ورودی معاف شود. کالاهایی که از پرداخت تعرفه ورودی گمرک معاف هستند عبارتند از:

 • موافقت نامه­هایی که بین دولت و کشورهای خارجی بسته شده­اند
 • وسایل متعلق به سران کشورهای خارجی و هیئت همراه آنها
 • وسایل متعلق به اعضای سازمان ملل، نیروهای سیاسی خارجی یا نیروهای کنسولی خارجی
 • لوازم خانگی متعلق به ایرانیان ساکن در خارج که قصد بازگشت و اقامت در داخل کشور را دارند
 • لوازم شخصی مسافران ورودی به کشور
 • لوازم دستی مسافران ایرانی یا خارجی که وارد کشور میشوند
 • لوازم خانگی و وسایل کاری ایرانیانی که در خارج از کشور فوت کرده­اند
 • ترانزیت خارجی-مرجوعی-انتقالی-کابوتاژ-ورود موقت و صادرات
 • هدایای دولت به اتباع ایرانی، وزارتخانه­ها و…
 • اشیای باستانی و عتیقه­جات
 • لوازمی که برای برپا کردن یک موزه، همایش، نمایشگاه و… وارد میشوند
 • ظروف عادی یا جعبهه­ای بسته­بندی کالاهای ورودی
 • سوخت مصرفی وسایل نقلیه در ورود و خروج از کشور
 • نمونه­های تجاری رایگان
 • مدالها و نشانهایی که از طرف دولتهای خارجی رسماً به اتباع ایرانی هدیه داده میشود
 • لوازم امدادی که به هلال احمر اهدا شده­اند
 • اکثر ابزار دفاعی

شرکت بازرگانی واردات و صادرات اکو

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالاو بازرگانی صادرات و واردات ”آکو ترخیص“ در تمام حوزه های خدمات بازرگانی، واردات کالا، صادرات، ترخیص کالا از گمرک و... به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا از چین ، واردات کالا از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از آلمان , واردات از ایتالیا واردات از چین , صادرات به عراق و از سایر کشور ها با ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان ما می توانید از طریق شماره های زیر اقدام نمایید:

09121111111 - 021-88888888

Develop & Design:

سوالی دارید؟

در تلگرام، پاسخگوی شما هستیم

09128888888